Curtea de Arges* Bukareszt * Sinaia * Bran * Brasov * Premier * Harman * Sighisoara * Biertan * Medias.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ: Wyjazd z miejsca zbiórki w miejscowości bazowej (…) we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry do Rumunii. Przyjazd do CLUJ-NAPOCA stolicy Siedmiogrodu w godzinach popołudniowych, spacer po Starówce: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd na zwiedzanie: ALBA JULIA (Cytadela Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała, z grobowcem księcia   Jana Hunyadya i królowej  Izabeli Jagiellonki), Pomnik Michała Walecznego, Sobór Koronacyjny królów Rumuni i Pałac Książęcy, Pałac Biskupi, Sala Zjednoczenia, drewniana cerkiewka i taras widokowy. Przejazd do SIBIU,  gdzie zwiedzimy Starówkę z Dużym i Małym Rynkiem, Magistrat, Stary Ratusz, Most Kłamców, schody Fingerling, plac Hueţ,  prawosławną Cerkiew  św. Trójcy,  urokliwe zaułkami Starego Miasta (zwanego Czerwonym Miastem). Przejazd do hotelu  w okolicy Sibiu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Przejazd przez wąwóz Olt do CURTEA de ARGES – letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zwiedzimy  niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący połączeniem architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskim (w drodze obejrzymy monastyr  w COZIA, z oryginalnymi bizantyjskimi freskami). Obiadokolacja i nocleg  w hotelu w okolicy BUKARESZTU.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy Rumunii – BUKARESZTU. W programie między innymi: Plac Rewolucji, Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu (drugi największy budynek na świecie – przykład megalomanii Ceausescu), Ateneum Rumuńskie – siedziba filharmonii, Pałac Primaveri, Pałac Cotroceni – siedziba prezydenta, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg  do hotelu w okolicy BRASOVA

5 DZIEŃ: Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie: SINAIA (Perła Karpat) – zamek królów rumuńskich „Peleş”;  BRAN- Biały Zamek zwany „Zamkiem Drakuli”; zamek chłopski w RASNOWIE;  BRASOV- zabytkowa Starówka z z najpiękniejszym w Rumunii barokowym Rynkiem;  saskie grody kościelne w PREIMER(lista UNESCO) i HARMAN. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie, w programie: SIGHISOARA ( największa zamieszkała cytadel w Europie) mury i baszty obronne miasta, Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Kościół Klasztorny, Schody Szkolne, Dom Drakuli;  BIERTAN – Gród Kościelny jako przykład słynnych saskich kościołów obronnych (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO); MEDIAS – Gród Kościelny, gdzie m.in. Stefan Batory podpisywał Pacta Convecta przed posłami Sejmu Polskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do kraju. Powrót do miejsca bazowego w godzinach nocnych

TERMINY WYJAZDÓW: wg zgłoszenia grupowego.

ŚWIADCZENIA PODSTAWOWE OBJĘTE CENĄ :
*Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
*Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje wg programu,
*Obsługa:  licencjonowany pilota – przewodnik,
*Transport: komfortowy autokar (klimatyzacja, barkiem,DVD)
*Ubezpieczenie: NW i KL .

UWAGI:
– Istnieje możliwość dostosowania programu do oczekiwań i sugestii  Zamawiającego.
– Cenę wycieczki skalkulowano dla grupy liczącej minimum 40 osób w oparciu o kurs Euro=4,40 zł
– Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, oraz usług lokalnych przewodników ( ok. 50 euro),

Kontakt

POLTUR
BIURO PODRÓŻY
pl. B.Głowackiego 36
39-400 Tarnobrzeg
Polska