Wilno piękne, czarujące i gościnne…

RAMOWY PROGRAM

1 DZIEŃ:
Wyjazd z miejsca zbiórki w miejscowości bazowej (…)   w godzinach wieczornych, przejazd  do stolicy  Łotwy. W czasie przejazdu do RYGI zwiedzimy KOWNO- przedwojenną stolicę Litwy: Zamek, Plac Ratuszowy z ratuszem nazywanym “Białym Łabędziem”, gotycka Katedra, dawne gimnazjum jezuickie, gdzie mieszkał i pracował Adam Mickiewicz, promenada nad rzeką Niemen oraz odwiedzimy GÓRĘ KRZYŻY w Szawlach – niespotykane chrześcijańskie sanktuarium pod gołym niebem, nobilitowane pielgrzymką papieską w 1993 r .

2 DZIEŃ:
Przyjazd do RYGI w godzinach popołudniowych, spotkanie z  przewodnikiem  i spacer  po ryskiej Starówce: Ratusz, dom Bractwa Czarnogłowych (znane w krajach nadbałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców), gotycki Kościół św. Piotra,  Kościół św. Jakuba, Parlament, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. “Trzej Bracia” będących symbolem miasta, Wielka i Mała Gildia Kupiecka, Katedra Najświętszej Marii Panny – największy  kościół w krajach bałtyckich. Przejazd do hotelu  na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ:
Śniadanie, przejazd do TALLINA, zwiedzanie z przewodnikiem:  Górne i Dolne Stare Miasto, Wzgórze Tompea, Sobór Aleksandra Newskiego,  średniowieczne wieże obronne: “Długi Herman” i “Gruba Małgorzata”, 2 średniowieczne ulice – tzw. Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, Kościół św. Ducha, „Pole Śpiewu”- panorama portu morskiego  i Dolnego Miasta z platformy widokowej. Czas wolny. Przejazd  do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd do WILNA, zakwaterowanie  w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ:
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie WILNA: Ostra Brama,  Kościół św.  Piotra i Pawła, Katedra Wileńska, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Jana, Kościół św. Ducha, Cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży. Po południu wyjazd do Polski.

6 DZIEŃ:
Przyjazd do miejsca bazowego w kraju (…) w godzinach nocnych

CENA: od 890 zł

TERMINY WYJAZDÓW: wg zgłoszenia grupowego.

ŚWIADCZENIA PODSTAWOWE
*Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach**/*** (1- Wilno, 1-Ryga, 1-Tallin),
*Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu,
*Obsługa:  licencjonowany pilota – przewodnik, przewodnicy w  Wilnie, Rydze i Tallinie,
*Transport: autokar (klimatyzacja, video, barek),
*Ubezpieczenie: NW i KL.

UWAGI:
– Istnieje możliwość dostosowania programu do oczekiwań i sugestii  Zamawiającego.
– Cenę wycieczki skalkulowano dla grupy liczącej minimum 45 osób w oparciu o kurs Euro=4,5Pln
– Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok. 20 euro)

Kontakt

POLTUR
BIURO PODRÓŻY
pl. B.Głowackiego 36
39-400 Tarnobrzeg
Polska