RAMOWY PROGRAM

1 DZIEŃ:
Wyjazd z miejsca zbiórki uczestników w miejscowości bazowej  (…) w godzinach wieczornych. Przejazd do stolicy Łotwy.

2 DZIEŃ:
W czasie przejazdu zatrzymamy się na krótkie Starówki KOWNA  a następnie odwiedzimy GÓRĘ KRZYŻY  na Litwie (niespotykane chrześcijańskie sanktuarium pod gołym niebem, nobilitowane pielgrzymką papieską w 1993 r). Przyjazd do RYGI w godzinach popołudniowych, spotkanie z przewodnikiem i spacer  po ryskiej Starówce: Ratusz, dom Bractwa Czarnogłowych (znane w krajach nadbałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców), gotycki Kościół św. Piotra, Kościół św. Jakuba, Parlament, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. “Trzej Bracia” będących symbolem miasta, Wielka i Mała Gildia Kupiecka, Katedra Najświętszej Marii Panny – największy kościół w krajach bałtyckich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd do TALLINA, zwiedzanie z przewodnikiem: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Tompea, sobór Aleksandra Newskiego,  średniowieczne wieże obronne: “Długi Herman” i “Gruba Małgorzata” średniowieczne  uliczki  ( tzw. Długa i Krótka Noga) , Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół Protestancki kościół św. Ducha, Pole Śpiewu- panorama portu morskiego i Dolnego Miasta z platformy widokowej, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:
Śniadaniu (suchy prowiant) przeprawa promowa do HELSINEK (przejazd do śródmieścia komunikacją miejską), zwiedzanie miasta: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządu, budynek Parlamentu, Katedra Luterańska, kościół Temppeliaukkio – wykuty w naturalnej bryle granitu, Park Sibelliusa i prawosławna Katedra Uspienski, czas wolny. Powrót promem do TALLINA, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ:
Śniadanie, wyjazd do WILNA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ:
Śniadanie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół św. Piotra i Pawła, Katedra Wileńska, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Jana, Kościół św. Ducha, Ostra Brama, Cmentarz na Rossie , Góra Trzech Krzyży. Po południu wyjazd do Polski.

7 DZIEŃ:
Przyjazd do miejsca bazowego w kraju (…) w godzinach porannych.

TERMINY WYJAZDÓW: wg zgłoszenia grupowego.

ŚWIADCZENIA PODSTAWOWE OBJĘTE CENĄ
*Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/*** (1- Wilno, 1-Ryga, 2-Tallin)
*Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu
*Obsługa:  licencjonowany pilota – przewodnik, przewodnicy w  Wilnie, Rydze i Tallinie
*Transport: komfortowy autokar z klimatyzacją, video, barkiem.
*Opłata promowa: (bilet Tallin – Helsinki – Tallin)
*Ubezpieczenie: NW i KL

UWAGI:
– Istnieje możliwość dostosowania programu do oczekiwań i sugestii  Zamawiającego.
– Cenę wycieczki skalkulowano dla grupy autokarowej  liczącej minimum 45 osób w oparciu o kurs Euro=4,5Pln
– Cena nie obejmuje: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok. 30 euro)

Kontakt

POLTUR
BIURO PODRÓŻY
pl. B.Głowackiego 36
39-400 Tarnobrzeg
Polska