ZAGRZEB – ZADAR – SPLIT – DUBROWNIK – PN KRKA – SIBENIK –TROGIR – PN PLITVICKIE JEZIORA

RAMOWY PROGRAM

1 DZIEŃ:
Wyjazd z Miejsca zbiórki uczestników w miejscowości bazowej (…) godzinach porannych, przejazd do Chorwacji przez Słowację, Węgry. W godzinach wieczornych przyjazd do ZAGRZEBIA, krótki spacer po Starówce stolicy Chorwacji. Przejazd do hotelu w okolicy Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd magistralą adriatycką połączony ze zwiedzaniem zabytkowych miast: ZADAR – kościół św. Donata, katedra św. Anastazji; SPLIT (miasto wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO) – pałac Dioklecjana, katedra św. Dujmy, Brama Żelazna, Stare Miasto z gotyckim ratuszem i miejskim pałacem, port i promenada nadmorska. Przejazd do hotelu na wybrzeżu adriatyckim, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka  do DUBROWNIKA ( perełka adriatyckiej architektury, lista UNESCO),zwiedzanie: Klasztor Franciszkanów, Katedra, pałace książęce Rektorów i Sponza, studnia Onofrio, mury miejskie, czas wolny na spacer po deptaku Stradun. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ:
Śniadanie. Całodniowy wyjazd na zwiedzanie: Park Narodowy „KRKA” , położony na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie –  spacer trasą turystyczną, umożliwiający zaobserwowanie 17 kaskad, jakie pokonuje rzeka przy niewielkiej różnicy wysokości; SIBENIK – jedno z pierwszych miast słowiańskich nad Adriatykiem – zwiedzanie historycznego centrum z zachowanym układem urbanistycznym miasta i kościołami; TROGIR – średniowieczne centrum Starego Miasta (pomnik światowego dziedzictwa kultury UNESCO) z katedrą św. Wawrzyńca,  Ratuszem i murami obronnymi. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ:
Śniadanie, dzień wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ:
Śniadanie wykwaterowanie i przejazd PARKU NARODOWEGO „PLITVICKIE JEZIORA” -16 tarasowo ułożonych jezior o szmaragdowo-błękitnym, turkusowym, granatowym  i zielonkawym kolorze połączonych ze sobą kaskadami i wodospadami. Obszar parku wpisany jest na listę UNESCO. Po południu wyjazd do kraju.

7 DZIEŃ:
Powrót do miejsca bazowego w kraju (…)  popołudniowych

TERMINY WYJAZDÓW: wg zgłoszenia grupowego.

ŚWIADCZENIA PODSTAWOWE OBJĘTE CENĄ :
*Zakwaterowanie:  5 noclegów w hotelu ** – pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami),
*Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu
*Transport: autokar Lux (klimatyzacja barek, DVD),
*Ubezpieczenie:  NW i KL,
*Obsługa: licencjonowany pilot-przewodnik.

UWAGI:
– Istnieje możliwość dostosowania programu do oczekiwań i sugestii  Zamawiającego.
– Cenę wycieczki skalkulowano dla grupy liczącej minimum 45 osób w oparciu o kurs Euro=4,40 zł
– Cena nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych przewodników (ok. 60 euro)

Kontakt

POLTUR
BIURO PODRÓŻY
pl. B.Głowackiego 36
39-400 Tarnobrzeg
Polska